Slnečné clony X-Shades a Laitovo na zadné okná

Výhody slnečných clôn X-Shades na bočné dvere auta

Slnečné bočné clony okien Zakrývajú celé zadné bočné okná
Jednoduchá montáž slnečných clôn X-Shades Jednoduchá montáž pomocou magnetov
UV Filter na slnečných clonách X-Shades Obsahujú UV filter
Pevné upevnenie slnečných clôn za jazdy Pevné upevnenie, clona drží aj pri otvorenom okne za jazdy
Slnečné clony neprekážajú oknu Neprekážajú pri otváraní okna
Nepriehľadné clony proti slnku X-Shades Clony sú z interiéru priehľadné a z exteriéru zabraňujú nežiadúcim pohľadom
Slnečné clony vyrobené na Slovensku Vyrobené na SK z nehorľavého a pružného materiálu

Výroba slnečných bočných clôn X-Shades
Pri výrobe clôn sa výrobca zameriava hlavne na presnosť výroby a kvalitu spracovania. V celom procese výroby od merania, cez ohýbanie drôtu až po striahnie látky sa využívajú najmodernejšie 3D a CNC stroje.
Sieťovina aj lemovacia látka je vyrobená z nehorľavého materiálu a splňuje normu ISO3795:1989 týkajúcu sa nehorľavosti materiálov v autách.
Drôt je pružný, je možné ho yhýbať, pričom sa vracia takmer do pôvodného tvaru. V prípade že sa clona mierne zdeformuje, je možné ju jednoducho prehnutím vrátiť do pôvodného stavu.

Uchytenie slnečnej clony pomocou tmavých magnetov
Ku každým slnečným clonám X-Shades sú dodávané tmavé malé magnetky (11x4x2mm). Na každú clonu je ich 10 kusov, v návode sú naznačené vhodné miesta umiestnenia na ráme. Jeden takýto magnet udrží cca 1kg. Váha clony je približne 100-150g, takže sila magnetov je dostatočná na pevné uchytenie clony.

Testovanie slnečných clôn X-shades za jazdy
Počas testov výrobcu magnetky udržali clonu aj pri rýchlosti 100km/h a úplne otvorenom okne. Sami sme clony otestovali pri rýchlosti 130km/h a pootvorenom okne. Z bezpečnostných dôvodov však odporúčame okná otvárať maximálne do rýchlosti 50 km/h a spustiť ich najviac do polovice.

Ako namontovať slnečné clony X-Shades na okná

  1. Podľa návodu v balení umiestnite magnetky na rám okna
  2. Určite si, ktorá clona bude na ľavom okne a ktorá na pravom okne. Ľavá a pravá slnečná clona sa od seba líši tým, na ktorej strane je napísaný nápis X-shades. Oveľa dôležitejším rozdielom je však, ako sú clony ohnuté. Vo výrobe sa clony prehýbajú tak, aby nášivka X-shades bola viditeľná zvnútra. Clony sú preto na správnej strane vtedy, ak nášivku X-shades vidíte, keď sedíte v aute.
  3. Priložte slnečnú clonu na magnetky. Clonu neprikladajte na bočnú stranu magnetiek, ale na plochú stranu. Ak tvar clony presne nezodpovedá profilu okna, clonu vyberte a drôt mierne ohnite v miestach, ktoré chcete upraviť. Potom clonu opäť priložte k magnetom.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info