ELEMENT = NOVLINE

Počet zobrazení: 616

"Objednal som si autokoberce alebo vaňu do kufra značky NOVLINE a namiesto toho som dostal nejaký ELEMENT. Prosím pošlite mi produkty značky NOVLINE. "

Každý mesiac dostaneme niekoľko emailov a telefonátov v podobnom duchu a je na čase uviesť všetko na pravú mieru, aby zákazníci netvrdili, že sa ich snažíme oklamať.

Pre pochopenie všetkých súvislostí musíme začať trochu zoširoka.

Príslušenstvo, ktoré NOVLINE vyrába, predáva do prvovýroby alebo na aftermarket.

Prvovýroba znamená, že výrobok je takzvaný OEM (Original Equipment Manufacturer - od Výrobca originálneho vybavenia). V praxi to znamená, že napríklad automobilka Citroen osloví NOVLINE a NOVLINE pre Citroen vyrobí niekoľko tisíc autokobercov pre konkrétny model vozidla. Citroen následne tieto autokoberce ponúka v autosalónoch ako originálne príslušenstvo, hoci neboli vyrobené priamo Citroenom.

Ak je výrobok určený pre aftermarket, dá sa zjednodušene povedať, že je to neoriginálne náhradný diel. Znamená to, že obchodník (trebárs Autobiznis) nakúpi v NOVLINE 50 úplne rovnakých autokobercov, ktoré boli vyrobené pre Citroen viď. vyššie a predáva ich ako neoriginálne príslušenstvo, hoci sa jedná o úplne totožný výrobok.

Toto počínanie sa logicky nepáči Citroenu. Vadí im, že nejaký obchodník predáva de facto rovnaké autokoberce, ktoré oni dávajú do svojich vozidiel ako originálny.

Vzhľadom k tomu, že NOVLINE dodáva tovar predovšetkým do prvovýroby, sú pre neho zákazníci z radov automobiliek ďaleko dôležitejšie ako predajcovia na aftermarkete. Za tejto situácie automobilky hrozili, že s NOVLINE ukončí spoluprácu.

NOVLINE teda vymyslel riešenie, vďaka ktorému môže vyrábať ako do prvovýroby tak pre aftermarket. Riešenie spočíva v tom, že od marca roku 2016 vyrába autopríslušenstva pre aftermarket pod značkou ELEMENT alebo AUTOFAMILY. Ide o výrobky s rovnakou kvalitou materiálu a zložením, ako výrobky značky NOVLINE, ktoré sú naďalej dostupné, ale iba pre prvovýrobu.

Vzhľadom k tomu, že sme s NOVLINE začali spolupracovať v roku 2013 a počas troch rokov, než došlo k vyššie uvedeným zmenám, sa nám podarilo rozšíriť povedomie o značke, rozhodli sme sa ďalej výrobky prezentovať pod značkou NOVLINE, nie ELEMENT. Navyše všetok sortiment, ktorý mal NOVLINE pred rokom 2016 je naďalej predávaný pod touto značkou aj na aftermarkete.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie